menusearch
iranviola.ir

فایده مصرف ویولا برای پوست و مو

قبلی
بسته بندی
پودر ویولا
برای اولین بار در ایران
انواع غذا
ورزشکاران
نمایندگی های فروش
پودر ویولا
چیپس
بی نهایت قدرتمند
فشار خون
کودکان
۱۴۰۱/۸/۱۹ پنج شنبه
(0)
(0)
فایده مصرف ویولا برای پوست و مو
فایده مصرف ویولا برای پوست و مو

 

فایده مصرف ویولا برای پوست و مو

ویولا برند مرغوب‌ترین نژاد از انواع سیب‌زمینی‌های بنفش است. این گونه به لحاظ ارزش غذایی و فایده‌های دارویی در بهترین وضعیت قرار دارد.

پژوهش‌ها نشان داده است که مصرف ویولا (سیب زمینی بنفش) به افزایش تولید سلول‌های پوستی سالم کمک می‌کند. دکتر کیتلین داگنت و دکتر الکساندرا وان از کالج پزشکی دانشگاه درکسل در پژوهشی به این نتیجه رسیده‌اند که آنتوسیانین‌ها که از مواد مغذی موجود در ویولا هستند، می‌توانند خواص ضد پیری داشته باشند. آنتوسیانین‌ها نوعی آنتی اکسیدان فلاونوئیدی هستند. آنتی اکسیدان‌ها مولکول‌هایی به نام رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کنند که آن‌ها می‌توانند باعث استرس اکسیداتیو (آسیب) به سلول‌ها شوند. آسیب سلولی می‌تواند در تمام سطوح بافتی رخ دهد و ظاهر خطوط و چین و چروک را افزایش دهد و این فرایند را مصرف ماسک ویولا خنثی می‌کند.

همچنین این پژوهش نشان می‌دهد که ویولا حاوی ویتامین C است که هم یک آنتی اکسیدان است و هم در تولید کلاژن حیاتی است. کلاژن جزء اصلی پوست و سایر بافت‌های همبند از جمله مو و ناخن است. ویولا حاوی عناصری همچون پتاسیم و اسید پانتوتنیک است که می‌تواند به عنوان مرطوب‌کننده طبیعی عمل کند. یک مطالعه نشان داده است که پتاسیم موجود در ویولا، همراه با عوامل دیگر، به مرطوب نگه داشتن پوست کمک می‌کند. مهم است که روزانه به اندازه کافی پتاسیم بخورید تا به تنظیم سایر عملکردهای بدن نیز کمک کنید. همچنین ویولا سرشار از اسید پانتوتنیک است که در صورت استفاده موضعی روی پوست، مرطوب کننده شناخته شده و یکپارچگی پوست را افزایش می‌دهد. ماسک پوست ویولا نیز مرطوب کننده است و به خلاص شدن از شر چربی‌های اضافی صورت کمک می‌کند.

فولات یکی دیگر از مواد مغذی مهم موجود در ویولا است. کمبود فولات می‌تواند حساسیت به آسیب اشعه ماوراء بنفش را افزایش دهد که می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد. وقتی ویولا به یک رژیم غذایی متعادل اضافه شود، می‌تواند به حفظ سطح سالم فولات کمک کند. پژوهش دکتر داگنت و دکتر وان نشان می‌دهد که ویولا حاوی بسیاری از مواد مغذی است که برای رشد مو مهم هستند، از جمله ویتامین B، پتاسیم، ویتامین C و روی. ویولا می‌تواند منبع خوبی از مواد مغذی حمایت کننده مو باشد تا در مواد مغذی مهم دچار کمبود نشوید.

 

این متن از منبع زیر تهیه شده است:

Dagenet, Caitlyn & Vaughn, Alexandra. (2022). Sweet Potatoes Benefits for Hair and Skin, Jivome, https://www.jivome.com/articles/learn-about-the-benefits-of-sweet-potato-for-skin-and-hair.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر